top of page

Plavby na plachetnici

Plachetnice v tropech
Letní dovolená

Připlouváte jako posádka k ostrovu a vybíráte kde zakotvit, můžete aktivně asistovat kapitánovi nebo se jen kochat a přemýšlet zda zvolit zátoku na koupání nebo městské molo na posezení v restauraci. Je jen na vás na co máte zrovna chuť..

Vítejte
na palubě

01

Termín

Termín si zvolte podle potřeby.

Standardní termíny plaveb jsou vždy od soboty do soboty. Odpoledne nalodění a za týden v sobotu se loď opouští ráno.

Ve Středomoří není před sezónou moře ještě tak vyhřáté jako v létě, ale už je teplo a slunečno.

Zátoky jsou poloprázdné a v ostrovních městečkách je minimum turistů.

V červenci a srpnu je sezóna (v srpnu TOP), ceny lodí jsou vyšší, je krásně a teplo, včetně moře.

V září a říjnu je po sezóně, ceny lodí klesají, turisté zmizí, je stále teplo a slunečno. Moře je vyhřáté z léta, dá se koupat i v říjnu.

03

Lodě

Plachetnice nebo katamarán?

Plachetnice mají kapacitu do 10 osob, katamarány do 12. Na plachetnici je méně prostoru, za to provoz je levnější a užijete si opravdové plachtění.

Katamarán má prostornější kajuty a každá má samostatnou koupelnu s wc. Společné prostory katamaránu pro posádku jsou velkorysé, provozní náklady jsou ale díky velikosti téměř 2x vyšší než u plachetnice.  

Lodě si pronajímáme, takže nejsme limitováni lokalitou ani velikostí vaší skupiny. Není proto problém vypravit pro větší skupinu více lodí najednou.

05

Program plavby

Itinerář plavby je na dohodě.

Odkud kam se popluje, jak bude plavba koncipována, odpočinková nebo sportovní, a jak se plán plavby v průběhu bude měnit závisí v prvé řadě na přání posádky. Kapitán vám pomůže sestavit plán tak aby odpovídal možnostem lodi a aktuálnímu vývoji počasí. Všichni naši kapitáni jsou zkušení a zodpovědní, proto v případě, že by vývoj počasí nebyl příznivý, navrhnou vám jiné vhodné řešení. Nikdy se s vámi nevydají do podmínek, které by vám mohly být nepříjemné a už vůbec ne do podmínek, které by nebyly bezpečné.

02

Lokalita a doprava

Doporučujeme Chorvatsko,

případně Řecko nebo Itálii. Méně frekventované lokality jsou Skotsko, Kanárské ostrovy nebo Balt.

Chorvatsko je nejlepší z důvodu krátkých vzdáleností mezi ostrovy, rozmanitosti přírody, mírného počasí a možnosti výběru různých variant dopravy. Můžete se dopravit po vlastní ose nebo Vám zajistíme letenky, případně mikrobus. V Řecku a v Itálii jsou vzdálenosti na denní přeplavby o dost delší a často vane silný vítr. 

Ostatní lokality jsou vhodné spíš pro náročnější jedince, kteří touží zažít něco jiného než letní "relax".

04

Ubytování a strava

Bydlí se na lodi v kajutách.

Plachetnice i katamarány jsou vybaveny dvoulůžkovými kajutami, splachovacími záchody a koupelnami s teplou vodou. Na lodích je vybavená kuchyně s plynovou troubou a sporákem, lednicí a kompletním nádobím. Z toho vyplývá, že stravování je možné realizovat buď výhradně na lodi nebo kombinovat s restauracemi na ostrovech. 

06

Zábava

O zábavu na lodi není nouze.

V první řadě je zábavná plavba samotná, máte možnost se aktivně účastnit vedení jachty za plavby. Kapitáni vás ochotně naučí základům ovládání lodě, kotvení, plachtění. Poznáte místa, na která byste se jinak než lodí nemohli dostat. Když budete připlouvat do destinací, které znáte, budete překvapeni jak vypadají "z druhé strany", od moře. 

Na lodích je k dispozici paddleboard, windsurfing, motorový člun, šnorchlovací sety. Po celou dobu plavby se můžete opalovat, koupat se v zátokách i na volném moři, rybařit, pozorovat přírodu, případně po zakotvení vyrazit objevovat zajímavosti na ostrovech, kterých je zejména v Chorvatsku opravdu mnoho.

bottom of page